Tragedia w Baczkowie.

Dnia 17. 07.2020 o godzinie 23:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w  Bochni wpłynęła informacja o tym, że w miejscowości Baczków samochód osobowy, którym jechały cztery osoby,  wypadł z drogi i uderzył w betonowy mostek .

Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał  dwa zastępy GBARt 2,5/16 oraz zastęp SCRt z JRG Bochnia,  zastęp GBA 2/16 z OSP Baczków a także zastęp  GBARt 2/24 z OSP Dziewin. Ponadto na miejsce wypadku  zadysponowany został Oficer Operacyjny Powiatu z KP PSP Bochnia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym dokonał rozpoznania , w wyniku którego stwierdził, że samochód osobowy marki Peugeot 106 uderzył w betonowy mostek  oraz,  że  w  znacznie uszkodzonym pojeździe znajdują się cztery nieprzytomne osoby.

Działania ratowników  polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanych osób przy pomocy sprzętu hydraulicznego, wydobyciu ich  z pojazdu oraz wdrożeniu wraz z ratownikami medycznymi PRM medycznych czynności ratunkowych. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon trzech osób natomiast czwarta osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Przed zakończeniem działań uzyskano informację o śmierci czwartej ofiary wypadku w szpitalu.

W akcji ratowniczej  brało udział  10 strażaków PSP, 10 strażaków OSP, 9 ratowników PRM, śmigłowiec LPR,  9 policjantów KPP w Bochni oraz prokurator Prokuratury Rejonowej w Bochni.

 

Opracowanie:  st. kpt. Andrzej Sajak  KP PSP w Bochni            

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Bochni

KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego władze terenowej administracji rządowej podejmują działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 12 października 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Komendy Powiatowej PSP w Bochni.
Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Komendą Powiatową PSP w Bochni będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery do Urzędu:

Ul. Ks. J. Poniatowskiego 7, 32 – 700 Bochnia
tel. 14 611 60 97, fax 14 611 61 00
NIP: 8681599975, REGON: 851665210

W sprawach bieżących i niewymagających osobistego udziału prosimy o kontakt z pracownikami komendy za pośrednictwem:

Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy:
–    w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
–    wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

W przypadku konieczności wizyty w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bochni wejście do Urzędu dla interesantów otwarte jest wejście główne (od strony ul. Krzeczowskiej).

Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Urzędzie.
Dziękuję za wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będą Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.straz.bochnia.pl

 

Skip to content