Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Niespokojny weekend na drogach powiatu bocheńskiego.

Słoneczna pogoda, po długim okresie chłodu i opadów deszczu,  zachęca  do podróżowania . Na drogach naszego powiatu znacząco wzrosła liczba motocyklistów, którzy wykorzystując sprzyjające warunki atmosferyczne, oddają się swojej pasji. Niestety w dniach 13 i 14 czerwca 2020 r. na terenie powiatu bocheńskiego wydarzyły się dwa wypadki drogowe  w których uczestniczyły jednoślady. Pierwszy z nich miał miejsce w Gorzkowie  na drodze krajowej DK 94 dnia 13 czerwca 2020 r. o godzinie 18:50.  Motocyklista kierujący jednośladem marki Honda najechał na tył samochodu osobowego marki Opel. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały obydwa pojazdy, a jadący   motocyklem  mężczyzna i kobieta odnieśli obrażenia ciała. Kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili strażacy z  JRG Bochnia. Charakter obrażeń ciała osób  poszkodowanych wymagał szybkiej  hospitalizacji. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do Centrum Urazowego w Krakowie, natomiast mężczyzna przewieziony został karetką ZRM do  Szpitala Powiatowego w Bochni.    W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczyli oprócz strażaków z JRG  Bochnia  druhowie  z OSP  Rzezawa  i  OSP Gorzków.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło dnia 14 czerwca 2020 r. o godzinie 17:44 w miejscowości Grabie. Kierujący motocyklem Honda zderzył się z samochodem osobowym marki Seat. W wypadku tym poszkodowany został motocyklista, któremu kwalifikowanej pierwszej pomocy  udzielili druhowie z OSP Łapanów. Kierująca samochodem osobowym i podróżujące z nią dzieci nie odniosły obrażeń, natomiast motocyklista został przewieziony karetką ZRM do Szpitala Powiatowego w Bochni. W działaniach ratowniczych oprócz zastępów z OSP Łapanów uczestniczyły  zastępy GBARt 2,5/16 i SCRt z JRG Bochnia.

Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej,  na drodze wojewódzkiej 965 w miejscowości Połom Duży doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku  wypadku poszkodowane zostały dwie osoby-  kierowca i pasażerka Skody. Rannych  przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Bochni i Limanowej. Kierowca samochodu Opel nie odniósł obrażeń. W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy JRG Bochnia oraz druhowie z OSP Królówka i Połom Duży.

Opracowanie:  st. kpt. Andrzej Sajak  KP PSP w Bochni            

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Bochni