Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Łapanowie

W ramach tegorocznej edycji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w dniu 19 czerwca 2018 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się z młodzieżą szkolną na terenie zalewu rekreacyjnego w Łapanowie. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo, gdyż akwen w upalne dni cieszy się dużą popularnością i ściąga rzesze amatorów kąpieli i sportów wodnych. Głównym tematem poruszanym podczas spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem w czasie burzy i huraganów. W ramach zajęć młodzież miała możliwość zapoznania się z elementami sprzętu do ratownictwa wodnego, zasadami postępowania w przypadku zauważenia osoby tonącej oraz nauczyć się udzielania pomocy tonącym. Na koniec rozpropagowano wśród młodzieży materiały edukacyjne – broszury i ulotki.

Akcja na łapanowskim zalewie była także doskonałą okazją do zapoznania się bocheńskich strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z charakterystyką i wyposażeniem kąpieliska oraz przećwiczenia możliwych scenariuszy działań z zakresu ratownictwa wodnego. Była także formą doskonalenia  sprawiania i użycia sprzętu ratowniczego oraz współpracy z obsługą akwenu i służbami.      

Tekst: mł. bryg. Witold Sajak

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Bochni