Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akcja „Bezpieczne Zimowisko – Otwarte Strażnice”

Nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych, z myślą  o dzieciach pozostających w tym czasie w domach, jak też korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku na terenie powiatu bocheńskiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Zimowisko – Otwarte Strażnice”. Wszystkim nam zależy, by wypoczynek ten przebiegał w sposób bezpieczny, bez sytuacji stwarzających zagrożenia dla zdrowia i życia. Główne cele akcji to między innymi:

  • zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym poprzez kontrolowanie obiektów kolonijnych,
  • edukowanie dzieci i młodzieży, jak uniknąć sytuacji zagrożenia i o postępowaniu w przypadku powstania pożaru lub innych zagrożeń, głównie zagrożeń ze strony tlenku węgla i na akwenach wodnych,
  • popularyzacja czujników tlenku węgla i dymu,
  • umożliwienie bezpośredniego zwiedzania siedziby KP PSP w Bochni,
  • zapoznanie zwiedzających z samochodami, sprzętem ratowniczo – gaśniczym oraz specyfiką służby strażaków,
  • instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.

W celu ustalenia terminu wizyty w naszej jednostce, zamiar taki należy uzgodnić z p.o. Zastępcy Dowódcy JRG – st. asp. Grzegorz Gac, tel. (014) 614 92 35. Dla zapewnienia właściwego przebiegu zajęć, grupy młodzieży powinny liczyć do 25 osób. Proponowane  godziny zwiedzania: 10:00 – 14:00.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Tekst:   st. kpt. Witold Sajak

Zdjęcia:   Archiwum KP PSP w Bochni