Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Wizytacje w jednostkach OSP

W roku 2017 Kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Bochni wizytowało  jednostki OSP  zlokalizowane na terenie powiatu bocheńskiego. W wizycie brali udział również Komendanci Gminni OSP z poszczególnych gmin i miast powiatu bocheńskiego. W trakcie spotkań z przedstawicielami jednostek omówiono między innymi przygotowanie oraz realizację zakupów i wykonanie przedsięwzięć remontowych zrealizowanych w 2017 roku z dofinansowania otrzymanego od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach dotacji celowej z budżetu państwa. Spotkania miały na celu również  zapoznanie się z wyposażeniem oraz potencjałem ratowniczym jednostek, a także problemami z jakimi muszą mierzyć się jednostki OSP w swojej codziennej działalności. Rozmowy z przedstawicielami OSP pozwolą w przyszłości wypracować mechanizmy pomocy przy rozwiązywaniu zgłoszonych problemów.

Należy nadmienić, iż w bieżącym roku jednostki OSP z naszego powiatu otrzymały dofinansowanie w ogólnej kwocie: 305 047,00 zł., w tym;

– 193 050,00 zł. ze środków MSWiA dotacja przeznaczona na realizację zadania „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”,

– 111 997,00 zł., ze środków Komendanta Głównego PSP w ramach dotacji celowej z budżetu państwa przeznaczona na zapewnienie gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do KSRG.