Uroczyste pożegnanie strażaka odchodzącego na emeryturę

W dniu 1 września 2017 r. w  Komendzie Powiatowej PSP w Bochni odbyła się uroczystość pożegnania funkcjonariusza przechodzącego w stan spoczynku: asp. sztab. Roberta Adamczyka  po 32 latach pracy i ponad 24 latach służby.

Asp.sztab. Robert Adamczyk swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął 29 grudnia 1992 r. w  Komendzie Rejonowej PSP w Bochni a od 1 stycznia 1999 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

Przechodząc przez poszczególne korpusy kariery zawodowej strażaka zyskał nie tylko niebywałe doświadczenie, ale również prawdziwe uznanie w środowisku strażackim.  Pełnił służbę na następujących stanowiskach służbowych: stażysta, młodszy referent, młodszy ratownik, starszy ratownik – kierowca, specjalista ratownik, dowódca zastępu, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany, a w ostatnim okresie czasu wykonywał zadania służbowe na stanowisku dowódcy zmiany. Obecny na uroczystości st. bryg. Krzysztof Kokoszka – Komendant Powiatowy PSP w Bochni , podkreślił że asp. sztab. Robert Adamczyk wykonywał zadania i obowiązki służbowe bardzo solidnie, z zaangażowaniem, zawsze można było na niego liczyć w potrzebie. Podczas działań wielokrotnie narażał życie i zdrowie w działaniach ratowniczych dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bocheńskiego. Pełniąc różne funkcje, w tym dowódcy zmiany wykazywał duże zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu oraz sposobowi, w jaki potrafił motywować swoich współpracowników do wytężonej pracy, udało mu się zrealizować szereg prac służących poprawie warunków pracy strażaków. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcianie, gdzie często podczas spotkań dzieli się swoją wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Za osiągnięcia zawodowe został odznaczony m.in. „Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę”-2009 r., Srebrnym Medalem „Za zasługi Dla Pożarnictwa”-2006 r., Złotym Medalem „Za zasługi Dla Pożarnictwa”-2008 r., Srebrną Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej- 2015 r.

Komendant Powiatowy PSP w Bochni st. bryg. Krzysztof Kokoszka oraz koleżanki i koledzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Komendy Powiatowej PSP w Bochni podziękowali odchodzącemu na zaopatrzenie emerytalne koledze wręczając pamiątkowy upominek. Do podarunku dołączone były życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Tekst: mł. asp. Grzegorz Nowak